zbiór zadań maturalnych matematyka
Jaki zbiór zadań z matematyki warto mieć?

Jaki zbiór zadań z matematyki warto mieć?

Matura, jako egzamin dojrzałości jest jednym z ważniejszych testów. Przygotowując się do niej przez wszystkie lata swojej nauki, trudno zapamiętać absolutnie wszystkie informacje w taki sposób, aby nie trzeba ich było sobie przypomnieć. Na szczęście na rynku są książki, które z powodzeniem mogą posłużyć jako wsparcie do przygotowania się do matury. Zbiory zawierające przydatną wiedzę i zadania sprawdzające w szybki sposób pobudzą nasz umysł, oferując spokój i poczucie bezpieczeństwa na zbliżającym się wielkimi krokami egzaminie.

Vademecum z matematyki

Szukając odpowiedniej pozycji do przypomnienia sobie zagadnień z matematyki, warto sięgnąć po obszerne i jednocześnie bardzo konkretnie napisane “Vademecum. Matura 2021. Matematyka. Zakres podstawowy i rozszerzony”, które zostało opracowane przez Ewę Gałęskę i Roberta Całkę. Treści przekazywane w książce zostały tak sformułowane, aby ich odbiór był możliwie prosty i maksymalnie wygodny do pracy z nim. Dzięki temu opracowane tam zadania zdecydowanie łatwiej przyswoić, by potem wykonać w prosty sposób kolejne przykłady pozwalające utrwalić konkretną zasadę matematyczną. Ta para autorów zdecydowanie wie, co robi, oferując maturzystom wiele książek podobnego typu.

Zbiór zadań maturalnych matematyka

Oczywiście ważne jest, aby zbiór zadań matematycznych był opracowany w jasny, konkretny i mocno skoncentrowany sposób. W matematyce liczy się przede wszystkim praktyka, która pozwala na przyswojenie sobie sposobu obliczania konkretnego problemu. Sięgając po taką pozycję,  jak “Matematyka. Zbiór zadań maturalnych. Lata 2010-2021. Poziom podstawowy. 1320 zadań CKE z rozwiązaniami” autorstwa Ryszarda Pagacza, dajemy sobie szansę na wiele godzin owocnych ćwiczeń. Po każdym rozwiązaniu zadania możemy tu sprawdzić, czy nasz wynik jest prawidłowy. To bardzo ważne, bo kontrolując otrzymywane przez nas wyniki, motywujemy się do dalszego działania w pozyskiwaniu większej ilości umiejętności matematycznych, które podczas zdawania matury są przecież kluczowe.